Szanowni Przyjaciele (chyba już mogę tak pisać po „Błękitnym ekoFeście”)!

Pragnę wyrazić ogromne podziękowania za Państwa udział i wsparcie podczas pikniku rodzinnego "Błękitny ekoFest", który odbył się 8 czerwca 2024 roku w malowniczym Parku Śląskim.

Tydzień temu wspólnie stworzyliśmy wydarzenie, które odbiło się szerokim echem nie tylko w naszym województwie, ale też w całej Polsce.

Ogromnie doceniam Państwa zaangażowanie, chęć współpracy, wyjątkowo bezproblemowe oraz rzeczowe ustalanie programu wydarzenia i szczegółów organizacyjnych.

To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło ponad 1800 osób, które przyszły odkrywać sposoby dbania o naszą planetę. Dzięki Państwa obecności i zaangażowaniu, "Błękitny ekoFest" stał się nie tylko doskonałą okazją do edukacji ekologicznej, ale również inspirującym doświadczeniem dla całej lokalnej społeczności.

Państwa wkład w postaci stoiska informacyjno-edukacyjnego, wykładów, warsztatów, sesji i pokazów sportowych, pokazów tanecznych i wokalnych oraz różnorodnych atrakcji i aktywności, był nieoceniony. Dzięki temu uczestnicy mieli możliwość zdobycia cennych informacji na temat ochrony środowiska, zrównoważonego stylu życia oraz nowoczesnych technologii związanych z ekologią, a zwłaszcza ochroną powietrza i wody. Państwa profesjonalizm i pasja były widoczne na każdym kroku i przyczyniły się do ogromnego sukcesu naszego pikniku.

"Błękitny ekoFest" był oficjalnym Wydarzeniem Partnerskim Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej, a Państwa obecność podkreśliła duże zaangażowanie Polski i regionu w tak istotny temat, jakim jest dbałość o naszą planetę, środowisko i nas, mieszkańców województwa śląskiego.

Zobowiązanie do posadzenia 1000 drzew było symbolicznym działaniem, które podkreśliło nasze wspólne zaangażowanie w ochronę przyrody i realizację unijnej Strategii Bioróżnorodności 2030. Drzewa zostaną zasadzone w Nadleśnictwie Świerklaniec.

Jeszcze raz dziękuję za Państwa wsparcie, zaangażowanie i współpracę. 
Liczę na kontynuację naszej współpracy przy innych inicjatywach ekologicznych.

Państwa wkład jest nieoceniony, a razem możemy uczynić naszą planetę lepszym miejscem do życia.