II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA KOMINIARSKA -  „Kominiarz i jego praca o lepszy oddech”

KORPORACJA MISTRZÓW KOMINIARSKICH

WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

40 – 035 Katowice

ul. Jagiellońska 4/ 7

Tel./fax (32) 200 00 74

tel. 601 487 813

 

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA KOMINIARSKA

„Kominiarz i jego praca o lepszy oddech”

13-14-15 WRZEŚNIA 2018R.

Szanowni KOMINIARZE zapraszamy na II Konferencję do Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego Stodoły mieszczącego się przy ul. Cisowej 2 w Rybniku.

Celem Konferencji jest kontynuacja projektu rozpoczętego w zeszłym roku – walka z niską emisją oraz aktywizowanie wspólnych wysiłków pomiędzy służbami kominiarskimi, a samorządowymi i Strażą Miejską na terenie Śląska oraz całej Polski.

W tym roku na Konferencji oprócz rozmów o tzw. „uchwale anty-smogowej”, opalaniu domów i mieszkań paliwami stałymi, dbaniem o segregację śmieci czy programach pomocowych Urzędów Miast dla społeczeństwa - wprowadzamy temat analizy spalin i przewodów spalinowych. Prawdziwą zmorą w ostatnim czasie – a należy wspomnieć, że jest okres letni – występują podtrucia tlenkiem węgla i liczne interwencje Straży Pożarnej. Chcemy zmierzyć się z problemem, który jest obecny od wielu lat i wiemy jak mu się przeciwstawić.

Szanowni Kominiarze podczas Konferencji wspólnie z nami będą Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydenci Miast Katowic i Rybnika, przedstawiciele Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Przedstawiciele kotłów klasy V, Alarm smogowy, CERMAS, Kominy Polskie, Zduni, Straż Pożarna oraz nasi długoletni przyjaciele AERECO oraz WOBEX.

Konferencja uzyskała patronat prezydentów Katowic i Rybnika, Stowarzyszenia Kominy Polskie oraz Komendanta Wojewódzkiego państwowej Straży Pożarnej.

Gościem Honorowym Konferencji będzie pełnomocnik Premiera do spraw walki ze smogiem Pan Piotr Woźny.

Konferencja i jej tematy są szeroko omawiane w Kancelarii Premiera Pana Mateusza Morawieckiego oraz Ministerstwach Środowiska i MSWIA.

Uważamy, że tak szacowne grono oraz zaproponowane prelekcje pozwolą przekazać silny sygnał o naszym przygotowaniu i profesjonalizmie, a także doprowadzą do konstruktywnych rozmów.

Drodzy kominiarze śledźcie informacje o Konferencji bo naprawdę – czas niespodzianek jeszcze nadejdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koszt imprezy 700zł – ilość miejsc ograniczona.

Kontakt – Tadeusz Kominek    tel. 728560661           

ZAPRASZAMY!!!!!!

Z wyrazami szacunku

prezes KMKWŚ – mgr Rafał Dydak