Wycieczka Kominiarska 2018

Ramowy program imprezy:
Kozłówka – Nałęczów – Kazimierz Dolny – Puławy – Sandomierz
w terminie 05.10 – 07.10.2018

05.10.2018 piątek
Wyjazd o godz. 14:00. Przejazd do Puław. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

06.10.2018 sobota
Po wczesnym śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Kozłówki i zwiedzanie z przewodnikiem rezydencji magnackiej, m.in.: Pałacu Zamoyskich z wnętrzami o autentycznym wystroju z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa, Kaplicy i Powozowni z ekspozycją poświęconą dawnym podróżom, a także pięknych ogrodów dawnej rezydencji. Następnie przejazd do Nałęczowa, gdzie zobaczymy: park zdrojowy z Pałacem Małachowskich, zabytkowe obiekty uzdrowiskowe: stare łazienki, dom grecki, willę angielską, sanatorium nr 1 „Książe Józef”, palmiarnię z pijalnią nałęczowianki, Muzeum S. Żeromskiego, zabytkową zabudowę willową z przełomu XIX i XX w., drewniany kościół w stylu zakopiańskim. Krótki czas wolny. Przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą - zwanego „perłą renesansu”, jednego z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Zobaczymy: ruiny zamku z XIV w. i baszty z XIII w., Górę Trzech Krzyży – punkt widokowy na miasto i dolinę Wisły, kościół farny – perełka architektury gotycko renesansowej, bogate wyposażenie z najstarszymi organami w Polsce, Mały Rynek - centrum dawnej dzielnicy żydowskiej z jatkami i synagogą, „Wietrzna Góra” - najstarszy punkt osadniczy, gdzie obecnie znajduje się kościół i klasztor franciszkański oraz sanktuarium maryjne, Duży Rynek i ul. Senatorska - renesansowe kamienice z XVII w. Rejs statkiem po Wiśle (ok. 1 godz.). Dla chętnych: Muz. Złotnicze - kolekcja sreber kultowych i użytkowych od średniowiecza po współczesność z ciekawą kolekcją judaików oraz współczesnej biżuterii artystycznej, a razem z Galerią Wystaw Czasowych.

Przejazd do Puław - „Polskie Ateny”- takie miano zyskały Puławy na przełomie XVIII i XIX w. kiedy rezydencja Czartoryskich stała się drugim po Warszawie ośrodkiem życia politycznego i kulturalnego na ziemiach polskich. Krótki spacer: zespół pałacowo-parkowy książąt Czartoryskich, Dom Gotycki i Św. Sybilli – siedziba najstarszego muzeum w Polsce, Pałac Marynki, Altana Chińska, Domek Aleksandryjski, unikalny egzotyczny drzewostan w parku pałacowym.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg. Możliwość udziału w dancingu w restauracji hotelowej.


07.10.2018 niedziela
Po wykwaterowaniu i śniadaniu czas wolny w Puławach. W godzinach przedpołudniowych przejazd do Sandomierza, malowniczo położonego nad Wisłą. Miasto bywa nazywane „Małym Rzymem”, a to dlatego, że podobnie jak włoska stolica, położony jest na 7 wzgórzach, a ponadto pod obydwoma miastami ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze. Podczas zwiedzania zobaczymy: Bramę Opatowską, która od wielu lat uważana jest za symbol miasta, Pałac Biskupi, Bazylikę Katedralną z XIV wieku, wybudowaną w stylu gotyckim, z unikalnym wnętrzem. Przejdziemy przez „Ucho Igielne” - jedyną zachowaną furtę, spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych, zwiedzanie kościoła Św. Jakuba z romańskim portalem, przejście wąwozem Św. Jadwigi, zamek królewski (z zewnątrz), Dom Długosza z Muz. Diecezjalnym, Collegium Gostomianum (z zewnątrz). Udamy się na sandomierski Rynek z pięknymi kamieniczkami, przyjazną atmosferą i stojącym w centralnym punkcie wspaniałym renesansowym Ratuszem o gotyckim rodowodzie. Podziwiać będziemy m.in. zabytkowe budowle - Kamienicę Pod Skrzydłami z renesansowym portalem, Konwikt Boboli oraz słynną Kamienicę Oleśnickich z podcieniami. Krótki czas wolny na rynku i wyjazd w drogę powrotną.

 

CENA: 540,00 zł od osoby

Dopłata do pokoju 1 osobowego – 100 zł

 

Do 15 sierpnia należy wpłacić 100 zł od osoby (lub całość). Do 5 września należy wpłacić całość.

Konto do wpłacania:
"Kama Lux" S.C., 43-170 Łaziska Górne, os. Centrum 6
78 8454 1040 2002 0013 0996 0001
W tytule proszę napisać "Hasło KOMINIARZ" oraz podać swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL

 

Świadczenia zawarte w cenie:
Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelu Izabela w Puławach http://www.izabella.pl , pokoje 2, 3 - osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu, 2 kolacje serwowane w restauracji hotelowej.
Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Cena podstawowa nie zawiera: kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, system Alma Tour Guide) -

Nałęczów:

  • palmiarnia z pijalnią nałęczowianki (3,50zł.)
  • S. Żeromskiego (4,50zł.ulg.,5,50zł. norm.)

Kazimierz:

  • ruiny zamku z XIVw. i baszty z XIIIw. (5,00zł.),
  • Góra 3 Krzyży – punkt widokowy na miasto i dolinę Wisły(2zł.),
  • Rejs statkiem po Wiśle (ok. 1 godz.) (16zł. ulg., 18zł. norm.) – warto!

Dla chętnych dodatkowo Muz. Złotnicze (6zł.ulg., 8zł.norm.), - kolekcja sreber kultowych i użytkowych od średniowiecza po współczesność z ciekawą kolekcją judaików oraz współczesnej biżuterii artystycznej, a razem z Galerią Wystaw Czasowych (8zł.ulg., 12zł.norm.)

Kozłówka:

  • Pałac Zamoyskich w stylu neorokokowym z oryginalnie zachowanym, bardzo bogatym wyposażeniem wnętrza (11zł. ulg., 16zł. seniorzy 60+, 22zł.norm.)

Sandomierz:

  • wejście na Bramę Opatowską (4,00zł. ulg.,6,00zł.norm)- p. widokowy na panoramę miasta,
  • zwiedzanie kościoła Św. Jakuba z romańskim portalem (1zł. ulg., 2zł. norm),
  • zwiedzanie katedry (1zł. ulg., 2zł. norm),
  • Dom Długosza z Muz. Diecezjalnym (3zł.szk., 4zł.emeryci, 6zł. norm)

Dla chętnych dodatkowo: przejście trasą podziemną (6,00zł.,ulg. 10zł.norm)

Opłat za pozostałe posiłki nie ujęte w programie.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przejazd: Katowice – Puławy (ok. 300 km) - ok. 5 godz.

PROGRAM MA CHARAKTER RAMOWY I ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOKONANIA W NIM DROBNYCH ZMIAN NA PAŃSTWA ŻYCZENIE