Zmiana Ustawy Ochrony Danych Osobowych

Drodzy członkowie Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego

W związku z zmianą Ustawy odnośnie Ochrony Danych Osobowych od miesiąca maja 2018r. Zarząd nawiązał współpracę z firmą eRZet Consulting odnośnie zorganizowania szkolenia dla naszych członków.

Ochrona danych osobowych jest bardzo skomplikowanym tematem a zmiana obecnej ustawy jest wyzwaniem dla nas wszystkich. To niestety na nas będzie ciążył obowiązek udowodnienia należytej ochrony i zabezpieczenia danych przed osobami postronnymi włącznie z ich kradzieżą. Nowa ustawa także nakłada obowiązek na nas należytego przechowywania danych w przypadku kontaktowania się z naszymi klientami czy konkurentami. Danymi osobowymi jest nr telefonu, adres, imię i nazwisko – wszystko to co może zidentyfikować człowieka, klienta. Problem jest dostrzegalny a przepisy niejednoznaczne.

Przygotowaliśmy szkolenie, które miało się odbyć 19 i 20 marca 2018r. w cechu w Bytomiu – ze względu na małe zainteresowanie niestety się nie odbędzie.

Obecnie trwają prace nad wyznaczeniem nowego terminu.

Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się – koszt 190zł od osoby. Resztę kwoty za szkolenie dopłaca Unia Europejska. Proszę się zorganizować, gdyż lepiej wiedzieć i być przygotowanym na nadchodzące zmiany. Po szkoleniu otrzymuje się oprócz fachowej wiedzy odpowiedni certyfikat.

Planujemy przygotowanie kolejnych szkoleń:

Pomiary spalin
Wentylacja mechaniczna
Obsługa komputera wraz z programem do szkiców dla kominiarzy (wraz z programem odpowiednim)

Wszystko zależy od zainteresowania WAS – naszych członków.

Z kominiarskim pozdrowieniem

Rafał Dydak